Dijital Pazarlama Stratejileri ve Araçları

Dijital Pazarlama Stratejileri 

Şirketinizin marka değerininin bilinirliğini ve satış oranlarını artırmaya yönelik uygulanan yöntemlerdir. Dijital pazarlama stratejileri ve araçları müşterilerinizin sizinle bağ kurmasına ve size dönüşüm kazandırmasını sağlar.

Çekme Stratejisi ile Dijital Pazarlama

Birçok dijital platformlarda doğru adımlar atılarak müşterilerin ürünün içeriğini görmesi sağlanır. Çekme stratejisinde hedeflelen nokta amaç ürünü ya da hizmeti tüketicilere, müşterilerinize sunmaktır. Burada amaç tüketicilerin ürün satın almadığı sağlamak bunu yaparken de indirim, prim vb. Yöntemleri kullanmaktır. Bu pazarlama stratejisinde en geçerli ve iyi yöntem arama motoru optimizasyonu (search engine optimization)  tekniklerini geliştirmektir.

 İtme Stratejisi ile Dijital Pazarlama

Bu stratejide amaç kullanıcılara izinsiz şekilde ürüne ait mesajın kendilerine iletilmesidir. Çekme yöntemindekine benzer şekilde web sitelerindeki kullanılan banker reklamları, e-mailler, içerik mesajları bu yöntemde de kullanılır.

Dijital Pazarlamada Sosyal Medya Takip ve Yönetim Araçları

Hootsuite

Hootsuite sosyal medya takip ve yönetim araçlarının en popüler olanlarındandır. Hootsuite ile tüm sosyal medya hesaplarını merkezi şekilde tek bir yerden yönetebilirsiniz tüm sosyal medya hesaplarının tek bir yerden yönetilmesini

İçerik yönetiminde istediğiniz gün ve saatte önceden planlayarak paylaşım yapabilirsiniz.

Sprout Social

Sosyal medya hesaplarınızı yönetmeye yarayan Sprout Social ile, statistiksel verilere ulaşabilmeniz mümkündür. Elde ettiğiniz istatistiklerle içerik yayınlama hızından, ilgilenme düzeyine kadar görebilir ve aralıklara paylaşım yapmanızı ayarlayabilirsiniz. Hootsuite gibi içerik paylaşımlarınızı zamanlayabilirsiniz.

Buffer

Eğer zaman problemi yaşıyorsanız bu araç tam size göre. Buffer ile tüm araçlarınızı paylaşabilir, istediğiniz zamanla ayarını yapabilir ve detaylı analiz edebilirsiniz.

SEO/SEM Araçları

Google Ads

Web site ve mobil uygulalamalarınızın trafiğini ve ürün satışını arttırmak için Google tarafından sunulan bir araçtır. Bu araç sayesinde hedef kitleye daha kolay ve isabetli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tıklama ve görüntüleme bazlı reklam seçenekleri bulunmaktadır.

ahrefs

Başarısı ile her zaman en iyi SEO araçları listesinde yer almayı hak eden Ahrefs, yeni başlayacak olanlara da profesyonellere de hitap ediyor. Ücretli versiyonda; detaylı site performansı analizlerini alabilirsiniz. Araç olarak Google’den sonra en iyisi olarak gösterilebilir. Ahrefs, sitenizi optimize etmek, performans iyileştirmelerine gitmek için gerekli her şeyi sunmaktadır.  Kullanıcıların yaptığı arama kriterlerine göre sitenizin konumunu belirtir. Sitenizi iyileştirmek için size alternatif yöntemler sunar. Kelime zorluklarına göre sitenizi güncelleyerek Google aramalarında yükselebilirsiniz.

Tonguç Karaçay

22 yıldır Türkiye’nin büyük markalarının ara yüz tasarımlarını gerçekleştirdim. Sabah, atv, fotomaç, star, akşam, Lig Radyo, 24 TV, Borusan Otomotiv, Sabancı Hoding, MNG Holding, Filli Boya bunlardan bazıları. Som 8 yıldır UX tecrübemi SEO uzmanlığıyla birleştirerek daha kullanışlı siteler için çalışmaktayım

behance.net/tonguc

Önceki Yazı
Sonraki Yazı